Ako sa dostať na prvé pozície v GOOGLE?

Vyhľadávače zobrazia užívateľom, ten najkvalitnejší obsah aby boli užívatelia podľa toho čo do vyhľadávača zadali plne spokojní s vyhľadaným výsledkom.

Základom je kvalitný obsah na vašom webe

Základom je originalita. Nikdy sa nesnažte kopírovať dobrý text. V tomto smere Google zaznamenáva texty a vie rozoznať, ktorý text je originál a ktorý bol skopírovaný. V tomto prípade dochádza k duplicite a Google práve toto rozpozná a už sa nedostanete do popredia a budete na nižších pozíciách ako originál.

Práve preto odporúčame aby ste používali vyslovene originálne texty, ktoré si sami vytvoríte.

TVORBA WEB STRÁNOK BRATISLAVA

Prvky, ktoré ovplyvňujú kvalitný obsah

Stránky na webovej stránke: každá stránka musí obsahovať nadpisy (H1, H2 alebo H3 sú najviac vyhľadávané Googlom), odseky na rozdelenie obsahu, kvalitné obrázky vo vysokom rozlíšení, pri obrázkoch treba uviesť kvalitný popis ku každému obrázku.

Články: Pri písaní článkov je potrebné vybrať kategóriu, do ktorej článok spadá a určiť kvalitné kľúčové slová

Menu: text odkazov, hyper-linkové nadpisy

Odkazy: je veľmi dôležité aby ste na podstránky umiestnili odkazy na ďalšie stránky, doslova prelinkovanie jednotlivých podstránok samých so sebou alebo medzi jednotlivými webmi

Názov spoločnosti alebo webovej stránky: názov by mal byť jednoduchý, moderný aby ihneď zavítal v pamäti každého návštevníka

Adresa spoločnosti: ak máte výdajné miesto alebo adresu spoločnosti, kde radi uvítate klienta, zverejnite ju

Pravopis: je dôležité aby ste mali gramaticky správny text

Chybné odkazy: chybne zadané URL odkazy by mali všetky smerovať na podstránku s ERROR 404, ktorá užívateľa informuje o nesprávnosti odkazu

Prehľadnosť webovej stránky: je vhodné aby ste svoje stránky nepreplnili nežiadúcim obsahom ale jednoduchým a prehľadným aby sa užívateľ ľahko zorientoval

Faktory dôveryhodnosti: SSL certifikáty, hodnotenia spoločnosti, dosiahnuté úspechy, vzdelanie, ochrana údajov v prípade dotazníkov alebo E-shopov

Takto kvalitne vypracovaný obsah zvyšuje návštevnosť webovej stránky, zvyšuje vašu pozíciu vo vyhľadávačoch a buduje dôveru voči vaším službám.

Copywriting

Ide o službu, ktorá sa v poslednej dobe stala veľmi populárna. Spočíva v jedinečnosti textov ako sme už spomínali. Textár/autor obsahu vytvorí unikátny text, ktorý vymyslí a nekopíruje ho z inej stránky. Takýmto spôsobom ste ako prvý, kto má tento typ textu a Google to rozpozná.

TVORBA WEB STRÁNOK BRATISLAVA

Priraďte svoju firmu do databázy GOOGLE

Pridaním spoločnosti na stránky GOOGLE, viete zlepšiť svoje miesto vo vyhľadávači. Ako?

Napríklad:

  • Zaregistrujte spoločnosť pod jej názvom
  • Priraďte k spoločnosti adresu, ktorú zaregistrujete aj do GOOGLE MAPS
  • Pridajte fotografie spoločnosti
  • V stručnom popise zhrňte v čom podnikáte
  • Zaraďte spoločnosť do kategórií
  • Pridajte otváracie hodiny
  • Pridajte web, telefónny kontakt

Každá informácia, ktorú zadáte vašej spoločnosti pomáha vo vyhľadávaní.

Čo by mala vaša stránka ešte obsahovať?

Okrem spomínaných faktorov by vaša webová stránka mala obsahovať nasledovný obsah:

Referencie vašich klientov: zverejnite pozitívne ohlasy vašich klientov na vašu webovú stránku, pôsobí to pozitívne na potencionálnych zákazníkov, ktorých chcete osloviť.

Obchodné podmienky:  v prípade predaja alebo poskytovania služieb zverejnite obchodné podmienky pre svojich zákazníkov / klientov.

Robots.txt: ide o súbor, s ktorým spolupracujú všetky vyhľadávače. Ak ho vyhľadávač nenájde, tak označí vašu web stránku ako chybnú.

Mapa stránky: nakonfigurujte do svojej stránky mapu stránok vo formáte XML.

 
NEVIETE SI RADY?
ZVERTE SVOJ PROJEKT DO RÚK PROFESIONÁLOV A MY TO SPRAVÍME ZA VÁS
SMART4U TVORBA WEB STRÁNOK BRATISLAVA